عبارت مورد جستجو:
  يكشنبه 10 مهر 1401
دوسالانه‌ها 
فراخوان دوسالانه


 

فراخوان ششمین دوسالانه ملی مجسمه سازی

آبان ماه1390  - فرهنگسرای نیاوران


اداره کل هنرهای تجسمی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همكاری انجمن هنرمندان مجسمه ساز ايران و موسسه توسعه هنرهای تجسمي معاصر و با مساعدت سازمان فرهنگي هنری شهرداری تهران ششمین دوسالانه مجسمه سازی را در آبان ماه سال جاری در فرهنگسرای نياوران برگزار می نمايد.

هدف از برگزاری این دوسالانه, ايجاد فضاي رقابتی سالم جهت رشد و ارتقاء هنر مجسمه سازی كشور، كشف استعدادهای جوان و معرفی آخرين دستاوردهای هنرمندان اين عرصه مي باشد.

همچنين تلاش خواهد شد تا با نقد و بررسی آثار هنرمندان، بستری مناسب تر برای رشد و تعالی این هنر ایجاد شود. بدیهی است خلاقيت، نوآوری و اصالت ايده مورد توجه و مبنای شركت در دوسالانه ششم خواهد بود.

فضای ذهنی دوسالانه:

“آسمان مال من است" بعنوان فضای ذهنی دوسالانه ششم انتخاب گرديده و هنرمندان ميتوانند آثار خود را بصورت آزاد يا با اين فضای ذهنی ارائه دهند.

در ششمين دوسالانه تهران, كليه شيوه های بيانی مجسمه سازی مورد توجه ميباشد و هنرمندان در ارائه ايده های خود هيچگونه محدوديتی نخواهند داشت.

در اين دوسالانه استفاده از هرگونه تكنيك و مواد بگونه ای كه اثر مقاومت خود را در حمل و نقل عادی از دست ندهد و از نظر اجراء و ابعاد , اثر فضای ماكت بخود نگيرد آزاد ميباشد.

شورای سياستگذاری :

محمود شالوئی (ريیس شورا)، ملك داديار گروسيان، نادر قشقايی، منصور آذری، داود ثمری، غلامعلی طاهری، عبدالرحيم سياهكارزاده، سهند حساميان،بهداد لاهوتی ، سارا روحی صفت ونسرین عظیمی اعضای شورای سياستگذاری دوسالانه ششم مي باشند.

شورای دبيران :

منصور آذری(رییس شورا)، بهداد لاهوتی (دبير اجرايی)، سارا روحی صفت (دبير همايش)

اعضای هيات انتخاب :

ريما اسلام مسلك ، حميد سوری، مرتضی نعمت اللهی، ملك داديار گروسيان و كورش گلناری.

اعضای هيات داوری :

فاطمه امداديان، ژينوس تقي زاده، ريما اسلام مسلك ، حميد سوری، مرتضی نعمت اللهی، محمدحسين عماد و كورش گلناری اعضای هيات داوری دوسالانه ششم خواهند بود.

نحوه شركت در دوسالانه :

- هنرمندان می توانند یکی ازآثارخود که ترجیحا ازآثار جدید و نمایش داده نشده آن ها می باشد را جهت شرکت در دوسالانه اراه دهند.

- نظربه برگزاری دوسالانه در فرهنگسرای نیاوران و محدودیت فضای نمایشی از هنرمندان تقاضا می شود در انتخاب ابعاد آثار پیشنهادی خود دقت لازم را به کار بندند.

- هنرمندان داوطلب شركت در دوسالانه ميتوانند از طريق ثبت نام و تكميل فرم موجود درسايت دوسالانه به آدرس www.2salane.ir تا تاريخ 31/6/1390كليه اطلاعات و تصاوير آثار پيشنهادي خود را ارائه دهند.

- هيات انتخاب پس از بررسي آثار هنرمندان بر اساس اطلاعات دريافتي,نتيجه را تا تاريخ 09/07/1390 در سايت دوسالانه اعلام خواهند نمود و هنرمندان منتخب ميبايست آثار راه يافته خود را از تاريخ 23/07/1390 تا آخر وقت اداري روز 25/07/1390 به فرهنگسراي نياوران تحويل نمايند. تكميل فرم موجود در سايت دوسالانه و درج كليه اطلاعات خواسته شده الزاميست.

جوايز :

نفر اول : ديپلم افتخار,تنديس دوسالانه و مبلغ 000/000/5 تومان ازطرف موسسه

توسعه هنرهای تجسمی و 000/000/4تومان ازطرف انجمن مجسمه سازان.

نفر دوم : ديپلم افتخار,تنديس دوسالانه و مبلغ 000/000/4 تومان ازطرف موسسه

توسعه هنرهای تجسمی و 000/000/3 تومان ازطرف انجمن مجسمه سازان.

نفر سوم : ديپلم افتخار,تنديس دوسالانه و مبلغ000/000/3 تومان ازطرف موسسه

توسعه هنرهای تجسمی و 000/000/2 تومان ازطرف انجمن مجسمه سازان.

جايزه ويژه زير 35 سال : ديپلم افتخار,تنديس دوسالانه و مبلغ 000/000/3 تومان

حاميان دوسالانه ميتوانند جوايز ديگری نيز اعطاء نمايند كه پس از تعيين اعلام خواهد شد.

ساير موارد :

- دبيرخانه دوسالانه حق استفاده از تصاوير آثار را برای خود محفوظ می دارد.

- محل استقرار آثار هنرمندان در نمايشگاه براساس تصميم گيری مسئولين برگزاری دوسالانه خواهد بود و هيچگونه جابجايی,تغيير يا انصراف در مدت برگزاری پذيرفته نخواهد شد.

- مسئولین دوسالانه کلیه تلاش خود را برای حفظ سلامت آثار مینمایند ( اجرای آثارمی بایست به گونه ای باشد که در شرایط حمل و نقل عادی آسیب پذیر نباشد)

- هنرمندان بايد حداكثر ظرف مدت يكهفته از تاريخ پايان دوسالانه نسبت به تحويل گرفتن آثار خود و خارج نمودن آن از محل نمايشگاه اقدام نمايند. بعد از طی اين مرحله دبيرخانه هيچگونه مسئوليتی درقبال صاحبان آثار نخواهد داشت

- گواهی شرکت به کلیه شرکت کنندگان در دوسالانه اهدا خواهد شد.

- آثار پيشنهادی پس از تحويل به مسئولان دوسالانه توسط هيات انتخاب بازبينی خواهد شد.

- ثبت نام در سايت دوسالانه به منزله قبول كليه مفاد اين فراخوان مي باشد.

تاريخ برگزاری :

آبان ماه 1390

دبيرخانه دوسالانه :

تهران،خيابان كارگرشمالی،روبروی پارک لاله، كوچه شهید صدوقی، پلاك 17

تلفن : 11-66946910